28 kwietnia 2019

Adwokat jazda po alkoholu Łódź

Adwokat jazda po alkoholu Łódź. Coraz częściej podkreśla się, iż świadomość społeczeństwa w zakresie zakazu wsiadania za kółko po spożyciu alkoholu rośnie. Jak wynika z danych policyjnych, w 2018 roku, w porównaniu z rokiem wcześniejszym, doszło do spadku liczby ujawnionych kierujących pojazdami na podwójnym gazie, tj. w stanie po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości o prawie 5 tysięcy (w 2017 r. liczba ta wyniosła ponad 109 tysięcy, zaś w 2018 ponad 104 tysiące). Nadal jednak statystyki nie wyglądają optymistycznie (te dotyczące miasta Łódź również). Co jednak zrobić w sytuacji, gdy to my dopuścimy się takiego czynu? Odpowiedź może okazać się prosta – pierwszym krokiem powinno być znalezienie skutecznej pomocy prawnej dla kierowców w Łodzi. Taką właśnie pomoc znajdziesz w naszej kancelarii. 

Jechałeś po alkoholu?
Zadzwoń do adwokata!

+ 48 502 408 488


Zadzwoń Dane kontaktowe

Adwokat jazda po alkoholu Łódź

Niektórzy kierowcy, dopuszczający się czynu jazdy po alkoholu, robią to po części „nieświadomie”, tj. poprzedniego dnia spożyli dużą ilość alkoholu, jednak sądzą, że procenty zdążyły już „wyparować” z ich organizmu. Niekiedy tłumaczą się oni np. tym, iż podczas picia alkoholu spożywali dużo jedzenia, po czym spali przez wiele godzin i rano czują się po prostu dobrze. Jednak to dopiero kontrola policyjna wszystko weryfikuje. Wówczas okazuje się, iż alkohol „potrzebuje” zdecydowanie więcej czasu, by w pełni „ulecieć” z organizmu. Jednak zdarza się również, iż niektórzy, bezpośrednio po spożyciu wysokoprocentowych trunków decydują się wsiąść za kółko. Niezależnie od tego, z jaką z powyższych sytuacji policja będzie miała do czynienia, to stężenie alkoholu we krwi lub jego zawartość w wydychanym powietrzu będzie decydować o tym, czy nasz czyn zostanie zakwalifikowany, jako wykroczenie, czy przestępstwo. Ważne, by w takiej sytuacji jak najszybciej zareagować i zgłosić się po efektywną pomoc prawną – Adwokat jazda po alkoholu Łódź.

Jazda po alkoholu Adwokat Łódź

Warto zaznaczyć, iż stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do: stężenia we krwi od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm³. Z kolei, stan nietrzeźwości zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do: stężenia we krwi powyżej 0,5‰ alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm³. Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu będzie stanowić wykroczenie, zaś w stanie nietrzeźwości (a więc, gdy w naszym organizmie jest większa zawartość alkoholu) – przestępstwo.

Skuteczna pomoc prawna dla Kierowców w Łodzi

Dlaczego za jazdę po alkoholu adwokat (Łódź) może okazać się niezbędny? Otóż oprócz kar, które są przewidziane w Kodeksie wykroczeń (kara aresztu lub grzywny) i Kodeksie karnym (grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2) za jazdę po alkoholu, sąd orzeknie również wobec sprawcy środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. W przypadku wykroczenia minimalny wymiar tego środka to 6 miesięcy, najwyższy zaś 3 lata. Z kolei, w Kodeksie karnym znajdziemy regulację, która stanowi, iż za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości sąd musi orzec ten środek na okres nie krótszy niż 3 lata (max 15 lat). W przypadku jazdy po alkoholu – adwokaci (Łódź) z naszej kancelarii uważają za priorytet skupienie się na okolicznościach, które mogą sprawić, że orzeczona wobec Ciebie kara będzie jak najmniej dotkliwa (często zestresowani sprawcy nie wiedzą np. czego nie mówić przed sądem, by nie uznano tego za okoliczność obciążającą). Wówczas pomoc adwokata może okazać się nieoceniona. Skontaktuj się z naszą kancelarią, a my zrobimy wszystko, by Ci pomóc.

Jechałeś po alkoholu?
Zadzwoń do adwokata!

+ 48 502 408 488


Zadzwoń Dane kontaktowe

Zakres usług w przypadku kierowców zatrzymanych za jazdę po alkoholu obejmuje:

  1. konsultacja prawna, możliwość kontaktu 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, adwokat nawet przez telefon udzieli Ci kilku niezbędnych informacji, dzięki którym nie pogorszy się Twoja sytuacja prawna (czy wiedziałeś, że policjant zatrzymujący Ci, będzie w przyszłości świadkiem na Twojej sprawie? Nie należy wdawać się w zbędne dyskusje, jak również nieopłacalna jest nadmierna szczerość względem zatrzymującego nas patrolu)
  2. kontrola sporządzonych dokumentów, w tym protokołów policyjnych- podczas zatrzymania kierowcy policja sporządza protokoły badania trzeźwości alkomatem i protokół zatrzymania
  3. negocjacje z prokuratorem- adwokat podejmie próbę porozumienia z prokuratorem prowadzącym sprawę w sprawie wymiaru kary, ewentualnego warunkowego umorzenia postępowania
  4. sporządzenie wniosku o warunkowe umorzenie postępowania/ dobrowolne poddanie się karze
  5. przygotowanie linii obrony przed sądem
  6. reprezentowanie przed sądami wszystkich instancji
Zadzwoń Teraz