18 sierpnia 2019

Jazda pod wpływem alkoholu Warszawa

Jazda pod wpływem alkoholu Warszawa – artykuł 178a kk. Jednym z najczęściej popełnianych czynów niezgodnych z prawem w ruchu drogowym jest jazda na „podwójnym gazie”. W tym wpisie dowiesz się m.in., jak kwalifikuje się poszczególne stany związane z jazdą po alkoholu, a także, dlaczego w przypadku jazdy po alkoholu adwokat (warszawa) może okazać się niezwykle pomocny.

Jazda pod wpływem alkoholu Warszawa

W Polsce jazda po alkoholu powinna kojarzyć się z dwoma stanami. Chodzi oczywiście o „stan po użyciu alkoholu” oraz „stan nietrzeźwości”. Jeżeli dana osoba prowadzi pojazd w stanie po użyciu alkoholu – będzie to oznaczało, że zawartość alkoholu w jej organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu (bądź też obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm³). Mamy wówczas do czynienia z wykroczeniem. Natomiast o przestępstwie będzie można mówić, jeżeli zawartość alkoholu w organizmie kierującego wynosi bądź prowadzi do stężenia we krwi powyżej 0,5 promila (lub obecności w wydychanym powietrzu powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm³). Będzie się to wiązało ze znajdowaniem się tej osoby w stanie nietrzeźwości.

Jechałeś po alkoholu?
Zadzwoń do adwokata!

+ 48 502 408 488


Zadzwoń Dane kontaktowe

Adwokat jazda po alkoholu Warszawa

Jak wynika z danych policyjnych – w 2018 roku w Polsce ujawniono nieco ponad 100 tysięcy kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu (łącznie w stanie po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości). Jeżeli zaś chodzi jedynie o województwo mazowieckie, liczba ta wyniosła prawie 13 tysięcy. Kierowanie pojazdem „na podwójnym gazie”, to czyn, który może wywołać bardzo poważne skutki prawne dla sprawcy (w zależności od kwalifikacji prawnej – może to być np. kara aresztu, grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności). Ponadto, w przypadku jazdy po alkoholu sąd orzeknie również zakaz prowadzenia pojazdów (co istotne – w przypadku przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości minimalny okres, na jaki sąd orzeknie taki zakaz to, aż 3 lata). To właśnie ten środek karny stanowi najczęściej największą dolegliwość dla kierowców. Bez wątpienia skontaktowanie się w takim momencie z adwokatem może pomóc w uzyskaniu jak najkorzystniejszego dla Państwa rozstrzygnięcia (profesjonalnie przygotowana linia obrony, wskazanie okoliczności, które mogą zostać uznane za łagodzące – to wszystko może sprawić, iż wymiar kary będzie po prostu niższy). Niezależnie od tego, czy dopuściłeś się wykroczenia, czy przestępstwa – u nas uzyskasz niezbędną pomoc (Adwokat jazda po alkoholu warszawa).

Skuteczna pomoc prawna dla Kierowców w Warszawie

Bardzo często osoby, które dopuściły się czynu jazdy na „podwójnym gazie”, nie są świadome, iż istnieją sposoby, na to, by zminimalizować konsekwencje prawne. Wpływa na to wiele czynników – stres, strach, nieznajomość przepisów etc. Korzystając jednak z pomocy profesjonalisty, nie musisz się o nic obawiać. Nasza kancelaria prawna oferuje pomoc na każdym etapie postępowania karnego – Jazda po alkoholu Adwokat Warszawa. Jeżeli zakaz prowadzenia pojazdów został już wobec Ciebie zastosowany – pomożemy Ci wrócić za kółko jeszcze przed upływem okresu, na jaki ów zakaz orzeczono (taka możliwość istnieje, jeżeli zakaz był już wykonywany przez okres przynajmniej połowy orzeczonego wymiaru, a w przypadku dożywotniego zakazu – przez co najmniej 10 lat). Rozwiązaniem w takim wypadku może okazać się tzw. blokada alkoholowa. W tym celu należy złożyć do sądu stosowny wniosek (o zmianę zakazu prowadzenia pojazdów na zakaz prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową). Profesjonalnie sporządzony wniosek (odpowiednio uzasadniony) zdecydowanie zwiększy Twoje szanse na powodzenie. A więc, jeżeli szukasz pomocy prawnej w stolicy, skontaktuj się z nami – adwokat jazda po alkoholu warszawa.

Zadzwoń Teraz