28 kwietnia 2019

Jazda pod wpływem alkoholu Wrocław

Jazda pod wpływem alkoholu Wrocław

Jazda pod wpływem alkoholu Wrocław – artykuł 178a kk. Bardzo często kierowcy, którzy zostali przyłapani na jeździe na podwójnym gazie, zastanawiają się, z jakimi konsekwencjami będzie się to wiązało (np. czy zostanie im zabrane prawo jazdy, czy będą musieli zdawać ponowny egzamin na prawo jazdy, czy w ogóle będą mogli wrócić za kółko). Ponadto, wielu z nich rozważa, co zrobić, by orzeczona wobec nich kara była możliwie jak najłagodniejsza. Na wstępie zaznaczamy – pierwszym krokiem w takiej sytuacji powinien być kontakt z adwokatem – Adwokat jazda po alkoholu Wrocław.

Kary za jazdę na podwójnym gazie

Każdego dnia na polskich drogach policja zatrzymuje wielu nietrzeźwych kierujących. Ich liczba wzrasta np. podczas długich weekendów, świąt czy wakacji. Niemałą ich część stanowią kierowcy przemieszczający się po wrocławskich drogach. Co jednak w świetle prawa grozi za jazdę po alkoholu? Uważa się, iż w Polsce obowiązują surowe kary za jazdę na podwójnym gazie (dlatego, jeżeli to Ciebie będzie dotyczył ten problem, warto pomyśleć o kontakcie z adwokatem – Jazda po alkoholu Adwokat Wrocław). Czyn osoby, która kieruje pojazdem po alkoholu, będzie zakwalifikowany, jako wykroczenie lub przestępstwo. To właśnie ta kwalifikacja będzie decydowała o rodzaju i wymiarze kary. Osoba, która dopuściła się wykroczenia podlega karze aresztu (kara aresztu trwa najkrócej 5, najdłużej 30 dni) albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. Wykroczenie będzie popełnione, w przypadku prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (zgodnie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości, stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do: stężenia we krwi od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1dm³). Jak nietrudno się domyślić, popełnienie przestępstwa będzie wiązało się z poważniejszymi konsekwencjami (grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2). Przestępstwo będzie stanowić jazda w stanie nietrzeźwości (a więc, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi powyżej 0,5‰ alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm³).

Jechałeś po alkoholu?
Zadzwoń do adwokata!

+ 48 502 408 488


Zadzwoń Dane kontaktowe

Adwokat jazda po alkoholu Wrocław

O ile np. o zapłaceniu grzywny część kierowców będzie w stanie stosunkowo szybko zapomnieć i nie odczuje tego zbyt mocno, o tyle inne konsekwencje mogą okazać się dużo bardziej dolegliwe. Mowa tutaj oczywiście o środku karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Co ważne – w przypadku jazdy po alkoholu (i w stanie po użyciu i w stanie nietrzeźwości) zakaz taki będzie obligatoryjny – tzn. sąd musi go orzec (za wykroczenie na okres od 6 miesięcy do 3 lat, zaś za przestępstwo, okres ten wynosi minimum 3 lata, a górna granica to lat 15). Sytuacja, w której zakaz taki zostanie orzeczony wobec danej osoby, może przysporzyć jej wielu trudności (zwłaszcza, gdy ktoś jest zawodowym kierowcą lub po prostu samochód stanowi jego podstawowy środek transportu). Warto więc zadbać o to, by wymiar takiego środka był możliwie jak najkrótszy. O to właśnie dbają nasi adwokaci.

Skuteczna pomoc prawna dla Kierowców w Wrocławiu

Pomoc prawna, którą uzyskasz w naszej kancelarii to gwarancja profesjonalizmu i skuteczności. Zawsze dbamy o to, by sąd uwzględnił wszelkie okoliczności, które mogą pomóc w tym, by wymiar orzeczonej kary był sprawiedliwy i jak najmniej dotkliwy dla Ciebie. Kontakt z organami ścigania oraz Wymiarem Sprawiedliwości wiąże się niemalże zawsze ze stresem i silnymi emocjami, dlatego zrobimy wszystko, by dopełnić wszelkich formalności w Twojej sprawie. Zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią Adwokat jazda po alkoholu.

Zakres usług w przypadku kierowców zatrzymanych za jazdę po alkoholu obejmuje:

  1. konsultacja prawna, możliwość kontaktu 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, adwokat nawet przez telefon udzieli Ci kilku niezbędnych informacji, dzięki którym nie pogorszy się Twoja sytuacja prawna (czy wiedziałeś, że policjant zatrzymujący Ci, będzie w przyszłości świadkiem na Twojej sprawie? Nie należy wdawać się w zbędne dyskusje, jak również nieopłacalna jest nadmierna szczerość względem zatrzymującego nas patrolu)
  2. kontrola sporządzonych dokumentów, w tym protokołów policyjnych- podczas zatrzymania kierowcy policja sporządza protokoły badania trzeźwości alkomatem i protokół zatrzymania
  3. negocjacje z prokuratorem- adwokat podejmie próbę porozumienia z prokuratorem prowadzącym sprawę w sprawie wymiaru kary, ewentualnego warunkowego umorzenia postępowania
  4. sporządzenie wniosku o warunkowe umorzenie postępowania/ dobrowolne poddanie się karze
  5. przygotowanie linii obrony przed sądem
  6. reprezentowanie przed sądami wszystkich instancji
Zadzwoń Teraz